Szybki Kontakt

 

  Biuro Obsługi Klientów    

          55 232 64 08 wewn. 21

zamawianie podstawienia kontenera i wywozu  gruzu, opróżnienia szamba, wywozy odpadów komunalnych

Zakład Usług Komunalnych                

55 232 64 08 wewn. 39

reklamacje ( utrzymanie czystości w mieście)

 Zakład Usług Komunalnych            

55 232 64 08 wewn. 47

reklamacje (odpady komunalne)

Podczas  sezonu zimowego  EPGK sp. z o.o. utrzymuje dyżur całodobowy w zakresie zimowego utrzymania dróg oraz  punkt informacyjno –dyspozycyjny, który zlokalizowany jest w Elblągu przy ul. Szańcowej 1 czynny całą dobę.
 Dyspozytor Akcji Zima                                                             602 655 659

Elbląskie Przedsiębiorstwo
Gospodarki Komunalnej 

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

    ul. Szańcowa 1
    82-300 Elbląg

   epgk@epgk.pl

Godziny Pracy:
w godz. 7.00 – 15.00

od poniedziałku do piątku

 SEKRETARIAT  

55 232 64 08

 fax: 55 232 45 31

 

 

Zasady Segregacji Odpadów

Krótki przewodnik po kolorach

1. Niebieski pojemnik na papier: co możemy wrzucać?

Do niebieskich pojemników wrzucamy papier: książki, gazety, zeszyty, tekturę, ale już nie styropian. Odpady papierowe nie mogą mieć części metalowych (zszywek), ani klejonych grzbietów. Nie wrzucajmy tutaj też okładek kolorowych gazet - są lakierowane i zanieczyszczają całą frakcję. Papier powinien być też koniecznie suchy i czysty (czyli pozbawiony na przykład tłustych plam z oleju). Nie wrzucamy tutaj zużytego papieru toaletowego, podpasek ani żadnych innych odpadów higienicznych. Nie należy do niebieskiego pojemnika wrzucać też rachunków, paragonów i faktur (zamiast tego, powinny powędrować do niszczarki). Najważniejsze jednak dla codziennego życia jest to, że do niebieskich pojemników na śmieci nie wyrzucamy opakowań po mleku i po napojach, nawet jeśli w dużej mierze są zrobione z papieru. Są to tworzywa sztuczne. 
 

2. Żółty pojemnik na odpady - odpady z tworzywa sztucznego i metale

Żółte pojemniki są przeznaczone głównie na plastikowe butelki. Przed wrzuceniem, warto je zgnieść i pozbawić nakrętek. Wrzucamy tutaj też problematyczne kartony po mleku i kartonowych sokach. Folia, puszki po konserwach, a także stare garnki, zabawki i pokrywki od słoików - te przedmioty powinny jak najbardziej wylądować w żółtym pojemniku na odpady. 
Nie wrzucamy tutaj natomiast opakowań po lekach (te należą do osobnej grupy odpadów toksycznych), baterii, puszek po farbach, a także wszelkiego rodzaju odpadów z domieszką gumy. Do żółtych pojemników nie można wrzucać także opakowań po dezodorantach i wszelkiego rodzaju aerozolach. 
 

3. Zielony pojemnik na odpady - szkło

Pojemnik zielony służy składowaniu wszelkiego rodzaju szkła: białego i kolorowego. Względnie, w niektórych miejscach spotkamy się dodatkowo z pojemnikami białymi - wrzucamy do nich tylko przezroczyste szkło. Butelki, słoiki, opakowania po kosmetykach, a także butelki po piwie i winie - wszystko to nadaje się do zielonego pojemnika, jeśli jest wykonane ze szkła. Do tej kategorii nie zalicza się natomiast porcelana, kineskop, ani szkło z szyb samochodowych. W żadnym wypadku nie można tutaj wrzucać też żarówek ani szkła żaroodpornego. 
 

4. Pojemnik brązowy na odpady organiczne

Brązowy pojemnik na odpady służy składowaniu odpadów organicznych: resztki kuchenne, świeżo skoszona trawa lub liście zebrane w czasie jesiennych porządków  i wszystko to, co szybko się rozkłada, powinno powędrować właśnie do takich pojemników. Zamiennie, warto pomyśleć nad postawieniem kompostownika na terenie naszej posesji, dzięki któremu wytworzymy z takich odpadków życiodajny kompost. 
 

Żródło: http://gok.elblag.eu/data/wysiwyg/images/Jak-segregowa%C4%87-str-1.jpg

Elbląskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej
Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
PEKAO Bank Pekao Spółka Akcyjna 49 1240 2265 1111 0010 7381 8134
REGON: 367431388       NIP: 578 31 25 340       KRS: 0000685469
  Elbląg 82-300 ul. Szańcowa 1
  (55) 232 64 08
  epgk@epgk.pl
© Projekt i wykonanie Agencja Reklamowa GABO | 2017